Másodszor mondta Márki-Zay, hogy győzelme főnyeremény lenne Brüsszelnek

Másodszor mondta Márki-Zay, hogy győzelme főnyeremény lenne Brüsszelnek
  • A baloldal miniszterelnök-jelöltje másodszor mondta Londonban, hogy ő lenne a főnyeremény Brüsszelnek.
  • Először Brüsszelben mondta ezt a tavalyi előválasztási győzelmét követően az EurActiv portálnak.

Márki-Zay Péter a Timothy Garton Ash angol történésszel folytatott szerda délutáni londoni beszélgetésében a moderátor felvetésére megerősítette azon véleményét, miszerint az ellenzék győzelme főnyeremény lenne Brüsszel számára. 

A baloldali miniszterelnök-jelölt később Magyarországot szidta, szerinte hazánkat ma már fel sem vennék az Európai Unióba, mivel hiányzik a fékek és ellensúlyok rendszere.

Mint ismert, a baloldal miniszterelnök-jelöltje előző héten Londonba eredetileg a Momentum által szervezett kampányrendezvényre utazott ki ahol újfent számos botrányos kijelentést tett. Először az eseményen megjelentek hozzátartozóin gúnyolódott. Mint fogalmazott, "mindenki  hozzá tud tenni ahhoz, hogy Magyarország egy normálisabb hely legyen. Meg persze mindenki, aki itt ül, annak van 2, 5, 10 magyar rokona. Olyan is van, aki a Fideszre szavaz. Most ne mondjam azt, hogy normális?!"

De Márki-Zay Péter tovább ment ennél. A londoni kampányrendezvényen önmagát a Messiáshoz hasonlítva kifejtette, ő személy szerint vallásos élményként tapasztalta meg Simon András és Péterfi Judit csatlakozását a kampánycsapatához.

"Péterfi Juditot, amikor Simon Andrással felkerestük, azt mondta, jön, mindent eldob. A kommunikációs vezetőm, Simon András egy tapasztalt vezető, és ő is felajánlotta a segítségét (…) Ez egy majdnem vallásos élmény. Katolikusként sokat olvassuk meg halljuk a Bibliát, és látjuk, hogy az apostolok mindent eldobtak, és követték a mestert – én is hajlamos voltam mindent eldobni – de vannak még ilyen emberek" – jelentette ki Márki Zay Péter. Mindezek ellenére szerinte csupán két olyan ember létezik, aki soha nem árulná el a szivárványkoalíciót: az egyik ő, a másik pedig Gulyás Márton, a Partizán műsorvezetője.

"Ő nyíltan meleg, és szerintem kommunista. Nagyon szeretem" – tette hozzá.

Később kiderült, Márki-Zay Péter Londonban Bajnai Gordon volt miniszterelnökkel is találkozott, akit a Városháza-botrány kapcsán nyilvánosságra került hangfelvételen régi "harcostársa", Gansperger Gyula baloldali üzletember úgy mutatott be, mint aki a baloldal és bizonyos külföldi csoportok között közvetít.

A hangfelvételen Gansperger úgy fogalmaz: "Magyarországon alapvetően az egész ellenzék mozgása mögött – én azt gondolom – külföldi erők és finanszírozók állnak. (…) Ugye, kik ezek az erők?" – teszi fel a kérdést Gansperger saját magának, majd meg is válaszolja azt: "Ugye, egyik része ez a Soros-birodalom, fogalmazzunk így. A másik része azok a nagytőkés csoportok, Németország, Egyesült Államok főleg, akik itt szeretnék, hogyha befolyással rendelkeznének. Én azt gondolom, hogy ezeknek az embere a Gordon [Bajnai Gordon baloldali exkormányfő]. Most a szónak nem a rossz értelmében véve. Nem. Ő az a miniszter, volt miniszter, aki kapcsolatot tart ezekkel az emberekkel. Nyilván nem (…) a 007-es ügynökkel, hanem ezek mind elnökök, nem tudom, micsodák, tehát megvan ennek a rendszere. (…) Minden ennek a tábornak, akármit is mond a Gyurcsány meg a többi, minden külföldről jön. Tehát ez nem állt volna össze, mint a tejbegríz" – magyarázta az üzletember.

Márki-Zay Péter és a volt kormányfő találkozása egy Mandinernek küldött olvasói fotó által derült ki. A két politikus több mint három órán át tárgyalt, így Márki-Zay kiruccanásának talán legfontosabb indoka az volt, hogy találkozhasson Bajnaival, hiszen a fórumára mindössze két órát szánt.

Márki-Zay azonban nem Londonban mondta először, hogy főnyeremény lenne Brüsszelnek a győzelme. Ezt Brüsszelben mondta el elsőként, 2021. október 15-én, a helyi EurActiv portálnak. Hogy pontosan mit ért ezalatt, azt nem tudni.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2022-06-17 | 09:59
Határvédelem: 26 fős migránsbandát tartóztattak fel

Határvédelem: 26 fős migránsbandát tartóztattak fel

  • A Bács-Kiskun megyei egyenruhások 2022. június 17-én 8 óra 35 perckor Mátételke térségében 25 külföldit tartóztattak fel.
  • A magukat pakisztáni állampolgárnak valló illegális migránsok jogellenesen jutottak be Magyarország területére.
  • A határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • Ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2021-07-01 | 11:46
Karácsony megint Brüsszelhez szaladgál

Karácsony megint Brüsszelhez szaladgál

  • Most az autópálya-koncessziókkal van baja, bejelentette, kötelezettségszegési eljárást ezdeményez a saját hazája ellen.
  • Közben Budapest szenved a dugókban és a metró továbbra sincsen klimatizálva.
  • Minden fővárosi felújítás ára pedig meredeken emelkedik, miközben  aműszaki tartalmuk csökken.
  • Amikor a szocialisták adták koncesszióba az M5-ös, majd az M6-os autópályát, Karácsonynak azzal nem vol semmi baja.
  • Pedig azzal a lépéssel a szocialisták ezermilliárdokkal károsították meg Magyarországot.
Bel 2022-08-31 | 12:48
Balesetet okozott a menekülő embercsempész

Balesetet okozott a menekülő embercsempész

  • Az M1-es autópályán, Tatabánya térségében akartak megállítani egy lengyel hatósági jelzésű tehergépkocsit 2022. augusztus 30-án délután.
  • Sofőr megpróbálta kivonni magát az intézkedés alól, nekiütközött az előtte haladó gépkocsinak, majd fennakadt a belső szalagkorláton.
  • Az embercsempész megpróbált elmenekülni, de az egyenruhások a helyszínen elfogták.
  • Járműben tizenkilenc, magát szír állampolgárnak valló személy utazott, akik nem tudták igazolni az országban való jogszerű tartózkodásukat.
  • A migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
  • A grúz állampolgárságú járművezetővel szemben a nyomozók embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt eljárást indítanak.
Bel 2021-10-02 | 12:01
A vesztes Jakab hangján üzent Gyurcsány: ne akarjátok legyőzni Dobrevet!

A vesztes Jakab hangján üzent Gyurcsány: ne akarjátok legyőzni Dobrevet!

  • A súlyosan megvert Jakab Péter felszólította Márki-Zayt és Karácsonyt, hogy ne akarják legyőzni Dobrevet.
  • Vagyis a Jobbik elnöke nem magáért küzd, hanem Gyurcsány feleségéért.
  • Most már mindenki számára nyilvánvaló, hogy a Jobbikot is Gyurcsány irányítja, Jakabon keresztül.
Bel 2021-10-20 | 11:20
30 illegális migránst csempészett, a Nagyszentjános irányába elfutott migránsok felkutatása folyamatban van

30 illegális migránst csempészett, a Nagyszentjános irányába elfutott migránsok felkutatása folyamatban van

  • A rendőrök – a Készenléti Rendőrség Székesfehérvári Osztályának jelzése alapján – 2021. október 20-án 9 óra 24 perckor, egy osztrák rendszámú gépkocsit ellenőriztek az M1-es autópálya 107. kilométerszelvényében, Nagyszentjános térségében.
  • A járművel közlekedő szerb sofőrön kívül az autóban megközelítőleg harminc – ismeretlen állampolgárságú – külföldi utazott, akik a gépkocsi megállását követően a raktérből kiugrottak és elfutottak.
  • Az egyenruhások a járművezetőt, valamint négy külföldi utasát – akik sem személyazonosságukat, sem pedig magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni – elfogták, őket a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra állítják elő.
  • A Nagyszentjános irányába elfutott további illegális migránsok felkutatása folyamatban van.