Kétszer annyian szeretnék miniszterelnöknek Orbán Viktort, mint Márki-Zay Pétert

Kétszer annyian szeretnék miniszterelnöknek Orbán Viktort, mint Márki-Zay Pétert

Orbán Viktort továbbra is az aktív szavazók jelentős többsége, 57 százaléka szeretné miniszterelnöknek, míg a baloldal jelöltjét, Márki-Zay Pétert csupán 26 százalékuk. A hivatalban lévő kormányfő népszerűsége mindig ötven százalék fölött volt 2021 utolsó negyedében is, míg a baloldali jelölt szimpatizánsi tábora stagnál, és sosem került 28 százalék felé – derül ki az Alapjogokért Központ aktuális közvélemény-kutatásából, amely az elmúlt nyolc hét adatait összegzi.

Az országosan reprezentatív kutatások 2021 utolsó hat, illetve 2022 első két hetében mérték fel azt, hogy Orbán Viktor miniszterelnököt, illetve Márki-Zay Péter baloldali miniszterelnök-jelöltet az aktív szavazók hány százaléka szeretné kormányfői pozícióban látni. A kutatási trendek azt mutatják, hogy a megkérdezettek abszolút többséget meghaladó arányban Orbán Viktort támogatták a vizsgált időszak minden adatfelvételekor – olvasható az Alapjogokért Központ írásában.

A 2010 óta hivatalban lévő kormányfő népszerűsége töretlen, az az elmúlt nyolc hétben 52 és 61 százalék között mozgott.

Mindeközben a Gyurcsány Ferenc által csak "kapitánynak" nevezett Márki-Zay Péter egyébként is alacsony szimpátiaindexe stagnál: a baloldal miniszterelnök-jelöltjét 2022 második hetében az aktív szavazók 26 százaléka támogatta, vagyis csupán egynegyedük szeretné őt kormányfői pozícióban látni. A hódmezővásárhelyi polgármester országos népszerűsége 2021 végén is igencsak mérsékelt volt: 2021 46. hetében még 28 százalék szerette volna őt a miniszterelnöki székben látni, majd az 50. hétre már csak 22 százalék. 

Márki-Zay Péter lemaradása azért is lehet ilyen tetemes, mert lényegében hétről hétre súlyos kommunikációs hibákat követ el, számtalan társadalmi csoportot sértve meg ezzel: ostobaságnak nevezte a rezsicsökkentést és az alapvető élelmiszerek hatósági árkorlátozását, valamint böszmeségnek titulálta a 13. havi nyugdíjat. 

Arról is beszélt, hogy nem tartja szükségesnek a minimálbért, eltörölné a gyermekvédelmi törvényt, befogadná a migránsokat, de arra is utalt, hogy számon tartja azt, ki zsidó és ki nem zsidó a Fideszben.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-10-08 | 12:46
Karácsony ismét elárulta az LMP-t, így a párt senki mögé nem áll be

Karácsony ismét elárulta az LMP-t, így a párt senki mögé nem áll be

  • Karácsony volt az, aki szétszakította az LMP-t Bajnai Gordon kedvéért, majd 2021-ben visszatért a támogatásukért kuncsorogni.
  • Mostani visszalépésével kétszer is átejtette Karácsony a zöld pártot.
  • Az LMP bejelentette, hogy Karácsony árulása és bukása után senki mögé nem állnak be.
Bel 2021-06-12 | 12:20

A pedofilok melletti tüntetést szerveznek Soros szervezetei hétfőn a Kossuth térre

  • Nagyon megbántva érzik magukat az LMBTQ+ szervezetek, hétfőn tüntetnek Soros civiljei.
Bel 2022-02-13 | 13:28
Orbán: tűrjük fel az ingujjat, és tegyünk pontot az ügy végére

Orbán: tűrjük fel az ingujjat, és tegyünk pontot az ügy végére

  • A miniszterelnök teljes évértékelő beszéde.
Bel 2022-01-17 | 15:27
Áll a bál Egerben: feloszlatta magát a városi Jobbik-szervezet

Áll a bál Egerben: feloszlatta magát a városi Jobbik-szervezet

  • Berecz Mátyás, az eredetileg a DK által indított képviselőjelölt miatt pattant ki a konfliktus.
Bel 2021-09-14 | 11:44
Orbán Viktor: Mi itt, Közép-Európában úgy gondoljuk, hogy küldetés nélkül kudarcra vagyunk ítélve

Orbán Viktor: Mi itt, Közép-Európában úgy gondoljuk, hogy küldetés nélkül kudarcra vagyunk ítélve

  • Szamizdat 12. címen új írást publikált honlapján a miniszterelnök.
Bel 2022-02-03 | 09:40
Márki-Zay szerint neki szól az ének a templomban

Márki-Zay szerint neki szól az ének a templomban

  • A baloldal miniszterelnök-jelöltje továbbra is Messiásként tekint magára, és ezt nem fél megosztani hallgatóságával.
  • Szent meggyőződése, hogy neki üzen a Jóisten.
  • Legutóbbi videójából is kiderül, milyen az, amikor egy ember annyira önmaga hatása alá kerül, hogy megkönnyezi saját magát.
  • Nemrégiben munkatársai kampányához történő csatlakozását ahhoz hasonlította, mint amikor az Apostolok "csatlakoztak" a Mesterhez.
Bel 2021-09-17 | 21:06
Márki-Zay visszaszólt Jakabnak: a Jobbik-elnök sok kutatást nyert már, de választást még nem

Márki-Zay visszaszólt Jakabnak: a Jobbik-elnök sok kutatást nyert már, de választást még nem

  • Ezzel az Iránytű Intézet kutatására utalt az önjelölt jobboldali miniszterelnökjelölt-jelölt.
  • A jobbikos pénzből működő intézet ugyanis a napokban kihozta, hogy Márki-Zay gyakorlatilag esélytelen Lázár Jánossal szemben Csongrád 4. választókerületében.
  • Márki-Zay ott csípett bele Jakabba, ahol az a legjobban fáj: sem 2014-ben, sem 2018-ban a Jobbik elnökének nem sikerült mandátumot szereznie a Fidesz ellenében Miskolcon.