Gurzó Ákos volt az, aki 2021 májusa óta segítette Márki-Zay kampányát.
Az előválasztás után Gurzó adott pár interjút, csillogott a szakmai sikerekben, megfürösztötte magát az elért győzelemben.
Egyszer Márki-Zay is tett egy utalást arra, Gurzó túl nagy szerepet tulajdonít saját magának a sikeres előválasztási szereplésben.
Majd visszautazott az Egyesült Államokba, ahol rejtélyes marketingtanácsadóként él egy ideje.
Senki sem tudja, mit csinál pontosan, de ha helyzet van, mindig feltűnik Márki-Zay mellett.
Facebook-bejegyzése szerint vasárnap visszaérkezett Magyarországra, és a kiírás szerint újra csatlakozik Márki-Zay kampányához.
Nagy kérdés, hogyan fogadják a többiek, mert Zaránd Péter, a Momentum egykori kampányfőnöke, az ATV-től igazolt Simon András és a korábbi újságíró, Péterfi Judit is Márki-Zayt segíti azóta, hogy Gurzó elhagyta Márki-Zayt.
Egyelőre a sok kommunikációs guru hatása nem látszik a baloldali ellenzék kampányán, mert a jelölt hibát-hibára halmoz, és a legutóbbi közvélemény-kutatások szerint lejtmenetben van a baloldal.
Az ATV szerint a Főpolgármester egyik feltétele az lehet a pénteki visszalépésre, hogy Márki-Zay Péterrel megosztják a kormányzást, és 2+2 évig vezetik az országot.
Pár napja azt is mondta, ő szövetségül hív mindenkit egy szociális demokrácia építéséhez, és utalt arra, Márki-Zay elképzelései neki túl jobboldaliak.
Ez nem akadályozta meg abban, hogy korábban "garanciát" vállaljon Márki-Zay feltételeire.
Az RTL-es tévévita után a Főpolgármester még azt mondta, "agyvérzést" kapott Márki-Zay azon kijelentésétől, hogy a jobboldali kormány családi adópolitikája jó.
Később, amikor arról egyeztettek, tandemben, szövetségben indulnak, gond nélkül "garanciát" vállalt Márki-Zay követelésére, hogy a családi adórendszert ők is tartsák meg.
Legújabb ötlete is csak egy újabb stáció az egyre kínosabb vesszőfutásában.
A 2+2 éves megoszlás a kormányzásban egy négy éves ciklus során csak a kormányzásképtelenséget jelentené idehaza, gyakorlatilag lefeleződne a ciklus, és kétévente váltaná egymás egy-egy adminisztráció és klientúra.
Ráadásul a szereplők nem számolnak azzal, Magyarország nem elnöki demokrácia, hanem parlamentáris.
Nem a miniszterelnököknek van többsége, hanem a többséget adó frakcióknak van miniszterelnöke.
Ismert, Márki-Zay mögött a pártok alkuja szerint semmilyen frakció nem fog állni, és Karácsony mögött is csak egy gyenge szövetség állhat majd (MSZP-P, LMP).
Vagyis ha Gyurcsány Ferenc a Jobbikkal úgy dönt, hogy nem fogadja el ezt a felállást, akkor Karácsony és Márki-Zay semmit nem tud tenni.
Mivel a DK-é és a Jobbiké lesz várhatóan a jelenlegi ellenzéken belüli legnagyobb frakció, a 2+2 éves ötletelés a sci-fi fantáziák vilgába tartozik.
A Bács-Kiskun megyében szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. július 25-én 20 óra 40 perckor Madaras közigazgatási területén 11 külföldit tartóztattak fel.
Az illegális migránsok szír állampolgárnak vallották magukat, és jogellenesen jutottak be az ország területére.
A határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
Ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
2022. július 7-én 20 óra 30 perckor egy lengyel honosságú gépkocsit állítottak meg a 86-os főúton, Jánossomorja külterületén.
A járművet egy 43 éves ukrán férfi vezette, rajta kívül az autó utasterében négy – magukat afgán és török állampolgárnak valló – külföldi utazott, akik sem személyazonosságukat, sem pedig magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A járőrök az embercsempészt elfogták, és az illegális migránsokkal együtt a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították.
Egy ideje érzékelhető, hogy a francia politikai elit hangsúlyt váltott az illegális migráció megítélésében.
A Charlie Hebdo, majd a Bataclan elleni súlyos terrortámadások óta eltelt időben többé nem tabu nyilvánosan megkérdőjelezni az illegális migrációt.
Korábban csak a politikai életből kirekesztett Marine Le Pen tette ezt, de ma már a hivatalban lévő Macron elnök és kihívói is erről beszélnek.
Macron az utóbbi hónapokban kivívta a baloldali értelmiség haragját azzal, hogy a baloldalról támogatott politikai iszlamizmust kritizálta.
Az elegáns és kimért Michel Barnier, aki a BREXIT főtárgyalója volt Brüsszelben és mint az Európai Bizottság elnökségére esélyest is emlegették, szintén azzal lépett be a francia elnökválasztási kampányba, hogy meg kell állítani a migrációt Európa külső határain.
"Vannak összefüggések [a bevándorlási hullámok] és a terrorista hálózatok között, amelyek megpróbálnak beszivárogni" - mondta Barnier.
A mainstream establishment brüsszeli lapja, a Politico és annak kommentátorai migráció-ellenes kijelentései miatt azonnal éles cikkben fordultak a korábban dédelgetett főtárgyaló ellen.
A beoltottak száma 6 401 307 fő, közülük 6 185 041 fő a második, 3 838 261 fő a harmadik, 249 089 fő már a negyedik oltását is felvette.
2439 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 839 358 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 38 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 693 393 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 100 707 főre csökkent.
1953 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 70-en vannak lélegeztetőgépen.