Zöldfejlesztést hazudtak, erre kiderült, hogy irgalmatlan méretű ingatlanmutyit készítenek elő

Zöldfejlesztést hazudtak, erre kiderült, hogy irgalmatlan méretű ingatlanmutyit készítenek elő
  • Sorra kerül a korábban a fideszes városvezetés által megóvni kívánt Mocsárosdűlő is.
  • Karácsony és Szabó Tímea zöldfejlesztést hazudott a területre, erre kiderült, hogy összesen 300.000 négyzetméternél nagyobb ingatlanfejlesztést terveznek a területen.

Miközben Karácsony Gergely főpolgármester a környezetvédelemről beszél és klímavészhelyzetet hirdet, a városvezetés Budapest utolsó nagy egybefüggő zöldterületét készül felszámolni a Mocsárosdűlőn – derül ki Anonymus legújabb videójából.

A felvételeken Barts Balázs, a fővárosi vagyonkezelő vezetője arról beszél, hogy a védett területen több százezer négyzetméternyi ingatlan épülhetne, az építési szabályzatot pedig a befektetők érdekeihez igazítanák. A területet akkor is beépítenék, ha ez helyi ellenállásba ütközne.

Pénteken reggel újabb leleplező videót küldött a szerkesztőségeknek a rejtélyes Anonymus, amelyből az derül ki, hogy a fővárosi önkormányzat a Városháza eladása mellett egy másik gigaprojekt iránt is elkötelezett.

A hangfelvételen a III. kerületi Mocsárosdűlő beépítéséről van szó. Arról az észak-budai telekegyüttesről, amelyen tervezett erdők mellett védett és védelemre érdemes természeti területek is vannak. A látszólag a környezetvédelem mellett kardoskodó Karácsony Gergely és köre ezt az értékes területet is eladná.

Az egyeztetésről szóló hanganyag bemutatása előtt Anonymus felhívja a figyelmet Szabó Tímea egyik korábbi videójára, amelyen a Párbeszéd társelnöke arról beszélt, hogy megmentették a Mocsárosdűlőt, oda semmit sem lehet építeni. – A Mocsárosdűlővel kapcsolatban most az a mondás, hogy ez a része beépülhet, és olyan 300 ezer négyzetmétert lehet rátenni – jelentette ki a felvételen Barts Balázs, a fővárosi vagyonkezelő vezérigazgatója a III. kerületi zöldterületről, arra utalva, hogy ennyi lehet a felhúzott ingatlanok felületének nagysága az emeleteket is beleszámítva. A területet 14 hektárnyira – 140 ezer négyzetméterre – becsülte.

A szóban forgó egyeztetés egyébként 2021. május 5-én zajlott a fővárosi vagyonkezelő Attila úti épületében. Erről a tárgyalásról Anonymus már korábban is küldött részleteket. A megbeszélésen Barts Balázs mellett jelen volt a vagyonkezelő egy másik munkatársa, Gansperger Gyula, Berki Zsolt és további három befektető, akik a Rahimkulov család érdekeit képviselték. Ismert: Ganspergert Bajnai Gordon volt kormányfő nevezte korábban régi harcostársának. Berki Zsolt szintén komoly baloldali beágyazottsággal rendelkezik: a testvére, Berki József ugyanis a néhai Kiss Péter MSZP-s miniszter mellett dolgozott. Ez éppen arra az időszakra esett, amikor Kiss Péter titkárságvezetője Kiss Ambrus jelenlegi főpolgármester-helyettes volt. Időközben bebizonyosodott az is, hogy Berki Zsolt bizalmas, belső információkat kapott email-en a fővárosi vagyonkezelő munkatársától, F. Ildikótól

Az üzletemberek arról érdeklődtek, hogy építési szempontból milyen övezet jön létre a Mocsárosdűlőre tervezett fejlesztéssel, Barts pedig rugalmasnak mutatkozott. – Most csináljuk a tervét még TSZT-szinten is – válaszolta. A TSZT rövidítés településszerkezeti tervet takar, amelynek célja általában a településszerkezet és a terület felhasználhatóságának meghatározása. Árazás folyamatban A befektetők arra is kíváncsiak voltak, hogy lakónegyed épülhet-e a területen. – Az Óbudai Egyetem már kinézte magának, hogy egy campust csináljon – közölte a vagyonkezelő vezetője.

A terveket ismertetve kifejtette, hogy a városrészen egy tavat szeretnének létesíteni, és azt is megemlítette, hogy a Mocsárosdűlő területe majdnem akkora, mint a Városliget. A beszélgetésben elhangzottak alapján úgy tűnik, mintha a felek az elkészült látványterveket vagy egy térképet nézegetnének, a vagyonkezelő vezetője pedig bemutatja, hogy hol lennének az irodák, hol a lakóházak és hol van a vasútállomás. Barts kiemelte, "a terület árazása folyamatban van". A barter – Itt nagy valószínűséggel azt fogom képviselni, hogy ne pénzért adjuk el az ingatlanokat, hanem épületet kérjünk érte – mondta a vagyonkezelő vezetője tárgyalópartnereinek, hozzátéve, hogy a területen 1100 lakást lehet felhúzni, és "mondjuk" 150 lakást kérne cserébe.

– Ütemekben csináljuk, ha az első 200 lakásra van építési engedély, akkor építsd fel, és adjál érte 25 lakást. Ha az teljesen kóser, akkor mehetünk tovább a következő ütemre – ecsetelte Barts megjegyezve, hogy akkor nem eladta az ezüstöt, hanem beváltotta. A befektetők képviselője ekkor meg is jegyezte, hogy "ez egy ilyen bárter (sic!) konstrukció". A szövegrészletből az ugyanakkor nem derült ki, hogy a fővárosi önkormányzat milyen célból kérne felépített lakásokat a telkekért cserébe. Bartsot arról is kérdezték, hogy mikor tervezi nyélbe ütni az üzletet.

Arra a közbevetésre, hogy ez megtörténhet-e még az idén, a vagyonkezelő vezetője közölte: – Nem. Azért az nem jó, hogy ha az ember mind a négy lányát egyszerre akarja kiházasítani, mert túl nagy a kínálat és kevés a kereslet. Hozzátette: a projekthez szükséges mennyiségű pénzzel kevesen rendelkeznek a magyar piacon. Egyezség a DK-s polgármesterrel A következő beszélgetésrészletben az egyik tárgyaló fél felvetette, hogy a III. kerület nem szeretne több lakást a területen. Erre Berki Zsolt, az úgynevezett jutalékos rendszer kulcsszereplője közbeszólt: "Szeretni fog."

Barts pedig úgy fogalmazott: "Itt egymás kezébe csaptunk."

Kifejtette: a III. kerület ugyan nem szeretne több lakást, mert azzal kommunális fejlesztés jár, iparűzésiadó-bevétel viszont nem. Ugyanakkor sietett megjegyezni, hogy tekintettel arra, hogy ez egy parkos, Városliget-jellegű rész, egy vegyes funkciójú terület, "itt a Kiss Lacival megvan a deal, hogy itt lehet lakás". A vagyonkezelő vezetője egyértelműen arra utalt, hogy Kiss László, a kerület DK-s polgármestere már rábólintott a beépítésre.

Erre egyébként nem csak a hangfelvétel szolgáltat közvetett bizonyítékot: Bús Balázs, a kerület korábbi fideszes polgármestere idén tavasszal javasolta DK-s utódjának, Kiss Lászlónak és a helyi képviselő-testületnek, hogy a Mocsárosdűlő titokban beépíteni szándékozott részét is minősítsék át zöldterületre, ám javaslatát meglepő gyorsasággal söpörték le az asztalról.

A vagyonkezelő vezetője az egyeztetésen végül ismertette partnereivel a főbb számokat, mint mondta, ha az úgynevezett "A" változattal számolnak, akkor 344 ezer négyzetméternyi új, többszintes ingatlan épülhet a területen.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Botrány 2021-05-17 | 18:02
A német Karácsony - kérdőjelek és kínos magyarázkodás a német zöldek kancellárjelöltjének alap- és mesterképzésével kapcsolatban

A német Karácsony - kérdőjelek és kínos magyarázkodás a német zöldek kancellárjelöltjének alap- és mesterképzésével kapcsolatban

  • Úgy tűnik, a baloldali zöldek lételeme a sunnyogás a diplomáról, a nyelvtudásról, a tudományos fokozatokról vagy éppen a doktori címekről.
  • Annalena Baerbock saját maga helyezte a tudományos pályafutását a kampány középpontjába.
  • Egy berlini blogger azonban észrevett egy ellentmondást az önéletrajzában: Baerbock honlapján azt állítja, hogy van egy londoni mesterdiplomája nemzetközi jogból, de nincs diplomája korábbi hamburgi politikatudományi és közjogi tanulmányaiból.
  • Ez felháborodást váltott ki a Twitteren: vajon egyáltalán nem is fejezte be egyetemi alapképzését Hamburgban a zöldek jelöltje? 
  • Ha ez történt, akkor mégis hogyan tudta Londonban elvégezni a mesterképzést?
Botrány 2022-01-27 | 11:42
Választási csalásra, azaz bűncselekmény elkövetésére biztatta a londoni magyarokat Márki-Zay

Választási csalásra, azaz bűncselekmény elkövetésére biztatta a londoni magyarokat Márki-Zay

  • Példátlan eset történt Márki-Zay londoni fórumán: arra biztatta a lakcímmel nem rendelkezőket, hogy jelentkezzenek át magyarországi billegő körzetekbe.
  • Ezzel választási csalásra biztatta a londoni magyarokat Márki-Zay.
  • Ez példátlan eset, mert még a miniszterelnöki eskünek - igaz, Márki-Zay egyre messzebb jut attól, hogy azt letegye -, is van egy olyan passzusa, amely így szól: "Magyarország törvényeit betartom és másokkal is betartatom".
  • Pontosan arra kérte a lakcímmel nem rendelkező magyarokat, hogy ha tehetik, jelentkezzenek be egy-egy billegő körzetbe.
  • Péterfi Judit és Simon András csatlakozásáról azt mondta, az olyan, mint amikor az apostolok eldobtak mindent, és csatlakoztak a mesterhez.
  • Ez az analógia azt jelenti, hogy ő a messiás.
  • Majd kijelentette, soha nem mondta, ő legyőzi Orbánt [valójában az egész kampányában ezt mondta eddig].
  • A rendezvénynek helyet adó teremért egymillió forintot fizetett Márki-Zay stábja.
  • Szerinte "Magyarország Európa legnyomorultabb országa".
Botrány 2021-06-01 | 18:03

Karácsonyi bónuszok a Fővárosban: 70 millió a lázas semmittevésért, összesen 30 ezer négy főnek a védekezésért

  • Az adatradar.hu kikérte a 2020-as évre vonatkozó fővárosi bónuszokat.
  • Ebből kiderült, Karácsonyék a fejeseknek félmilliós-milliós bónuszokat osztogattak, a koronavírus elleni védekezésben résztvevő 4, külön-külön premizált díjazottnak pedig összesen 30 ezer forintot adtak.
  • Aki a tesztelésben vett részt önkormányzti munkatársként, azok közül volt, aki 2000 forintos bónuszt kapott, ketten 8000 forintot, egy szerencsés pedig, aki szinte a lottóötöst húzta be, 12 ezret.
  • Eközben volt olyan tisztviselő, aki nem sokkal a menesztése előtt kapott 7 millió 225 ezer forintos jutalmat a fizetése mellé.
  • A fejeseknek osztogatott bónuszok összege egyébként fejenként 500 ezer és 1 millió 300 ezer forint között változott.
  • A 70 millós jutalombónusz 4 millió forinttal több, mint 2019-ben, amikor még nem volt semmiféle válság.
Botrány 2021-10-01 | 18:22
Eltűnt a minden ősi szakmához közel került, offshore botrányba gabalyodó DK-s exjelölt Facebook-oldala

Eltűnt a minden ősi szakmához közel került, offshore botrányba gabalyodó DK-s exjelölt Facebook-oldala

  • Ráczné Földi Judit nem viselte jól, hogy kiderültek offshoreos ügyletei, és a baloldali előválasztáson is leszavazták az emberek.
Botrány 2021-05-31 | 16:52
Nem tudtak hibázni, fővárosi maszkmutyi, III. rész: Karácsonyék maszkbeszerzésén a Rotatech Kft. a sebészeti maszkokat árazta túl, a Business Rally Kft. pedig az FFP2 maszkokét, így a Rotatech szállította az FFP2-, míg a Business Rally a sebészeti maszkokat

Nem tudtak hibázni, fővárosi maszkmutyi, III. rész: Karácsonyék maszkbeszerzésén a Rotatech Kft. a sebészeti maszkokat árazta túl, a Business Rally Kft. pedig az FFP2 maszkokét, így a Rotatech szállította az FFP2-, míg a Business Rally a sebészeti maszkokat

  • Cikksorozatban ismertetjük a Főváros 2020-as maszkbeszerzéseit - III. rész.
  • A vizsgálódás során különös mintázatra figyelt fel a BENNFENTES: a Főváros 2020 márciusi maszkbeszerzése teljesen lezsírozottnak tűnik.
  • A Rotatech Kft. és a Business Rally Kft. is érvényes ajánlatot nyújtott be sebészeti- és FFP2 maszkbeszerzésre is.
  • Csakhogy a Rotatech a sebészeti maszkokat árazta túl az ajánlatában, a Business Rally Kft. pedig az FFP2 maszkokét.
  • Így a Rotatech szállíthatta az FFP2 maszkokat, és a Business Rally a sebészeti maszkokat.
  • A beszerzés külön érdekessége, hogy az összes többi ajánlattevő érvénytelen ajánlatot tett - alaki és formai hibák miatt kizárták őket az eljárásból.
  • Mintha csak szándékosan az lett volna a cél, mindenképpen a Rotatech Kft. nyerje el az FFP2 maszkszállítást, és a Business Rally a sebészeti maszk-beszállítást.
Botrány 2022-03-31 | 12:02
Súlyos választási csalást követtek el Márki-Zayék a tömeges SMS-kiküldéssel

Súlyos választási csalást követtek el Márki-Zayék a tömeges SMS-kiküldéssel

  • Már a látszatra és a törvényességre sem ad a baloldal.
  • Érdemes nagyon figyelni április 3-án, mert a BENNFENTES információi szerint a baloldali aktivisták érvényteleníteni akarják majd a Fidesz szavazatait.
  • Ismert: hangfelvétel bizonyítja, hogy a saját, 2021 őszi előválasztásán is csalt a baloldal.
  • Az előválasztáson 5-10-15-20, de előfordult, hogy akár 30% is volt az érvénytelen voksok aránya.
Botrány 2021-09-23 | 17:37
Egy pikáns hangfelvétel kering a jobbikos Havas Henrikről

Egy pikáns hangfelvétel kering a jobbikos Havas Henrikről

  • Mintha egy különös szerepjátékra akarná rávenni hölgy beszélgetőpartnerét a már csak a jobbikos médiának kellő Havas tanár úr.
  • Nem ez lenne az első alkalom, ha szexuális zaklatás vádja vetülne rá.
Botrány 2021-05-09 | 12:32
8 millió eurós bevétel pályázat nélkül - Tirolban szeptembertől egy frissen alapított cég végezte a PCR-tesztek felét

8 millió eurós bevétel pályázat nélkül - Tirolban szeptembertől egy frissen alapított cég végezte a PCR-tesztek felét

  • 2020-ban egy bécsi, súlyos testi sértés és csalás miatt vád alatt álló urológus által frissen alapított vállalkozás nyerte el Tirol PCR-tesztjeinek felét, 8 millió eurót kasszírozva ezzel.
  • Sem az osztrák kormány, sem a vizsgálatokkal megbízott vállalat nem közöl részleteket a hamisított PCR-tesztek vizsgálati eredményeiről.
  • Az állítólagos minőségellenőrzésekre való hivatkozások valótlanok és ellenőrizhetetlenek.
  • A botrány hatására Tirol tartományi főnöke kormányátalakításba fogott.