A legtöbben felvették az oltást, amely a legerősebb védelmet jelenti a vírus ellen

A legtöbben felvették az oltást, amely a legerősebb védelmet jelenti a vírus ellen
  • Az új megbetegedéseket a delta vírusmutáns okozza
  • Legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak,

A koronavírus delta variánsa miatt több országban és hazánkban is újra emelkedik a fertőzöttek száma - írja a koronavirus.gov.hu.

A beoltottak száma 5 902 806, közülük 5 669 473 fő már a második oltását is megkapta, 854 ezren pedig már a harmadik oltást is felvették.

837 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 826 636 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt 6 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 787 655 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 8 722 főre emelkedett.

627 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 92-en vannak lélegeztetőgépen.

A járvány mostani hullámában azonban nagy előny, hogy már van vakcina és a legtöbben fel is vették az oltást, amely a legerősebb védelmet jelenti a vírus ellen.

A beoltottak kevesebb mint 1%-a betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb.

A magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már fel is vette azt. 

A kormány megkezdte a nemzeti konzultációból fakadó döntések meghozatalát is.

Megjelent a családi adóvisszatérítésről szóló kormányrendelet, 2022 februárjában a gyermekes szülők visszakapják az idén befizetett személyi jövedelemadójukat az átlagbér adószintjéig.

Ezt az teszi lehetővé, hogy a magyar gazdaság növekedése az egyik legdinamikusabb az EU-ban.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-08-18 | 16:07
A magyarok nem hisznek a baloldal korrupcióellenes ígérgetésének

A magyarok nem hisznek a baloldal korrupcióellenes ígérgetésének

  • Újabb közvélemény-kutatás bizonyítja, hogy a baloldal hiteltelen.
Bel 2021-06-12 | 11:20
Megint kórházbezárásokról fantáziál a baloldal - László Imre, a DK egészségügyi szakértője szólta el magát

Megint kórházbezárásokról fantáziál a baloldal - László Imre, a DK egészségügyi szakértője szólta el magát

  • Mikor 2010 előtt kormányon voltak, bezárták a Schöpf-Merei Kórházat, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet (OPNI) és a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézetet.
  • Az ATV-ben László Imre elmondta, "indokolatlanul sok" a 164 fekvőbeteg intézet idehaza, mert "90-100 kórház nagyon biztonsággal, magas szakmai színvonalon el tudja látni az országot".
Bel 2021-09-14 | 11:49
Videó: valami súlyos gond lehet Szél Bernadettel

Videó: valami súlyos gond lehet Szél Bernadettel

  • Sokan azt mondják, a baloldali gyűlölködés fölemészti a lelket és a testet is.
Bel 2022-05-11 | 07:47
Alig másfél óra alatt 63 illegális migránsra csaptak le a rendőrök

Alig másfél óra alatt 63 illegális migránsra csaptak le a rendőrök

  • A Bács-Kiskun megyében szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. május 10-én 22 óra 35 perc és május 11-én 0 óra 5 perc között 5 esetben 63 külföldit tartóztattak fel.
  • Az illegális migránsok afgán, szír és pakisztáni állampolgárnak vallották magukat, és jogellenesen jutottak be az ország területére.
  • A határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • Ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2022-02-23 | 09:51
Hajnalban csaptak le a Kelebiánal lopakodó migránsokra

Hajnalban csaptak le a Kelebiánal lopakodó migránsokra

  • A Bács-Kiskun megyei határszakaszon szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. február 23-án 2 óra 40 perckor 19 külföldit tartóztattak fel Kelebia térségében.
  • A magukat indiai és afgán állampolgárnak valló illegális migránsok jogellenesen jutottak be Magyarország területére.
  • Határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2021-09-02 | 16:37
Karácsony helyettese ismerte el, hogy az Atlétikai VB vétója csak egy blöff

Karácsony helyettese ismerte el, hogy az Atlétikai VB vétója csak egy blöff

  • Ismét kiderült, hogy akinek nincs ereje erőt mutatni, az jobban teszi, ha nem erősködik.
Bel 2021-12-13 | 13:09
Holland sofőr által vezetett 25 fős MigránsTaxit fogtak el

Holland sofőr által vezetett 25 fős MigránsTaxit fogtak el

  • A 25 éves férfi 24 illegális migránst szállított, amikor a rendőrök az M9-es autóúton Bogyiszló térségében ellenőrizték.