Újabb iszlamista fiatalt fogott el a TEK

Újabb iszlamista fiatalt fogott el a TEK

A magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezethez köthető magyar fiatalt fogott el a Terrorelhárítási Központ (TEK) – mondta a TEK főigazgatója az M1-en hétfő este.

A PestiSrácok úgy tudja, a férfit a Nemzeti Nyomozó Iroda közösség elleni uszítás bűntette miatt hallgatta ki gyanúsítottként, akit a bíróság múlt héten le is tartóztatott.

Hajdu János a napokban történtekről kifejtette: ez az ügy összefügg a júniusban elfogott, magát iszlamistának valló, fiatal magyar férfi ügyével, aki többféle terrortámadást tervezett Magyarországon.

V. Kende kommunikációelemzése során találták meg beszélgetését a most elfogott T. Dominikkal.

Ezzel egyidőben a német rendőrségtől is érkezett információ, miszerint a férfi különböző dzsihadista harcra buzdító anyagokat osztott meg online. A németek a TEK-nek azt az információt adták, hogy Magyarország tekintetében is beazonosítottak egy személyt, aki 2018 és 2019 között összesen 18 file-t töltött fel az internetre. Radikális tartalmuk miatt ezeket a szolgáltató kiszűrte és eltávolította az oldalról.

Ennek ellenére a hatóság le tudta menteni az adatokat és azokat továbbította a TEK számára.

A férfi IP-címét azonosították Magyarországon, ráadásul a férfinak az egyik közösségi oldalon is fellelhető volt a profilja, amelyből a lakhelye is kiderült. T. Dominik több mint ezer fájlt mentett le a legkegyetlenebb kivégzési módokról, terrorpropagandáról.

A férfi olyan oldalakat is elért, amelyekhez rendszergazdai hozzáférés szükséges – mondta a TEK főigazgatója, aki kérdésre megerősítette: az Iszlám Állam propagandacsatornájáról van szó.

A főigazgató szerint T. Dominik nem tartott a radikalizálódás és merénylet-tervezés folyamatában még olyan messze, mint V. Kende, de ha most nem fogják el, "egyenes út" vezetett volna odáig.

A főigazgató elmondta: a 23 éves, magát muszlim vallásúnak valló férfi magyar, édesapja is Magyarországon született, de családja algériai gyökerekkel rendelkezett. A fiatalnak nagyon nehéz a családi háttere – emelte ki, megjegyezve: a terrorszervezetek pont az ilyeneket keresik, akik reményvesztettek, úgy érzik senkik.

A PS úgy értesült, a férfit a Nemzeti Nyomozó Iroda közösség elleni uszítás bűntette miatt hallgatta ki gyanúsítottként, akit a bíróság múlt héten le is tartóztatott. Hajdu Jánost annak kapcsán kérdezték, hogy egyre aktívabb az online térben a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet. Kiemelte: a terrorfenyegetettség nem szűnt meg, átalakult. Az online radikalizáció nyomán sokkal gyorsabb elkövetések vannak.

Ha egy fogékony fiatalt elérnek, utána napokon, heteken belül merényletet hajthat végre. Egészen addig viszont a hatóságok, családjuk, környezetük számára is láthatatlanok lehetnek. Elképzelhető, hogy csak az elkövetés napján jelenik meg az online térben, ezért is nehéz a merényletek megakadályozása – fejtette ki. A TEK főigazgatója szerint szinte minden az interneten zajlik.

Hangsúlyozta: az európai közösség felkészült a terrorveszély kezelésére. V. Kendét június elején fogta el a TEK Kecskeméten, az egyetemistát azzal gyanúsítják, hogy merényleteket akart elkövetni Magyarországon az Iszlám Állam nevében. Hajdu János, a TEK vezetője az elfogás után arról beszélt, hogy a férfi tömegrendezvényen akart robbantani. Ellene nem az NNI, hanem a Fővárosi Nyomozó Ügyészség nyomoz.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2022-02-21 | 11:24
Márki-Zay miatt bizonytalanná válnak a baloldaliak

Márki-Zay miatt bizonytalanná válnak a baloldaliak

  • 50%-os listás eredményt mért a Nézőpont a Fidesznek, 3-3%-ot a Mi Hazánknak és a Kétfarkú Kutyapártnak.
  • "Most vasárnap" 43 százalékot érne el a baloldali ellenzék egyelőre nemlétező listája.
  • Gattyán György Megoldás Mozgalma is 1% körüli eredményre számíthatna.
Bel 2022-03-10 | 12:17
Ismét illegális MigránsTaxit állítottak meg az M5-s autópályán

Ismét illegális MigránsTaxit állítottak meg az M5-s autópályán

  • Embercsempészés gyanúja miatt indul eljárás az ellen a 43 éves román sofőr ellen, aki 8 embernek nyújtott segítséget az országhatár illegális átlépésében.
Bel 2022-09-02 | 11:30
Abszurd: Árokba hajtott az embercsempész majd kerékpárral elmenekült

Abszurd: Árokba hajtott az embercsempész majd kerékpárral elmenekült

  • Kemestaródfa külterületén egy olasz forgalmi rendszámú gépkocsit észleletek, amely a vízelvezető árokba hajtott.
  • A járműből több személy elfutott a balesetet követően, három határsértőt a rendőrök a helyszínen feltartóztattak.
  • A terület átvizsgálására hőkamerát, szolgálati kutyát alkalmaztak, melynek során még egy magát indiai állampolgárnak mondó személyt is felkutattak.
  • Az éjjeli órákban a körmendi járőrök a 8-as számú főút ellenőrzése során igazoltattak egy kerékpárral közlekedő személyt, majd megállapították, hogy a 18 éves szerb férfi azonos a Kemestaródfa térségében árokba hajtó olasz forgalmi rendszámú gépkocsi vezetőjével. 
  • A rendőri intézkedés során a négy, magát indiai és afgán állampolgárnak mondó utas sem személyazonosságát, sem magyarországi tartózkodásának jogszerűségét nem tudta hitelt érdemlően igazolni, ezért őket a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2021-06-25 | 10:17
Top 50-es ligába tartozó keresett bűnözőt fogott a rendőrség

Top 50-es ligába tartozó keresett bűnözőt fogott a rendőrség

  • Nemzetközi együttműködés keretében rendőrkézre került egy 5 éve keresett, most 50 éves magyar nő.
Bel 2021-12-13 | 11:52
Macronnak is panaszkodik majd egy sort a magyarországi ellenzék

Macronnak is panaszkodik majd egy sort a magyarországi ellenzék

  • A francia államfő diplomáciai nagyüzemre érkezett hétfőn Budapestre.
  • Találkozik Áder Jánossal, majd Orbán Viktor miniszterelnökkel, és csatlakozik a V4-ek delegációjához.
  • A látogatás külön apropója, hogy 2022 elejétől francia elnökség veszi kezdetét az EU-ban, és Macron újrázásra készül a francia elnöki tisztségben is.
  • Ráadásul Merkel 16 évnyi kormányzása után zöld-baloldali kormány alakult Berlinben, ennek ellensúlyozására is partnereket kereshet Macron Közép-Európában.
  • Jobboldali kihívóit már fogadta Orbán Viktor korábban, de a francia centrista elnökkel sincsen rossz kapcsolata a magyar kormányfőnek.
  • A hivatalos tárgyalások után Macron az ellenzék vezetőit is fogadja, tárgyal Dobrev Klárával, Márki-Zay Péterrel, Donáth Annával és Karácsony Gergellyel is.
  • Előbbiek beszélnek idegen nyelveket, szót értenek majd Macronnal, Budapest Főpolgármesterének azonban most is tolmácsra lesz szüksége.
  • Legutóbbi videóján is csak olvasta az elérakott angol köszöntőszöveget.
Bel 2022-01-24 | 11:57
Újabb 18 határsértő próbált meg bejutni az országba

Újabb 18 határsértő próbált meg bejutni az országba

  • A Szeged Határrendészeti Kirendeltség és a Készenléti Rendőrség járőrei az osztrák rendőrökkel és a honvédekkel együttműködve 2022. január 24-én 9 órakor újabb 18 határsértőt tartóztattak fel Szeged-Gyálarét külterületén.
  • Ellenőrzésük során a csoport tagjai szíriai és tunéziai állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
Bel 2022-01-20 | 12:59
Fekete-Győr, a legélesebb kés a fiókban helyettesíti Márki-Zayt

Fekete-Győr, a legélesebb kés a fiókban helyettesíti Márki-Zayt

  • Fellélegezhet az ellenzék, Mr. 3% helyettesíti az utcafórumokon Márki-Zayt.
Bel 2021-08-05 | 16:10
Óriásplakát-kampányt is indított Karácsony

Óriásplakát-kampányt is indított Karácsony

  • A BENNFENTES két napja írta meg, hogy Google Display-hirdetések árasztották el a magyar webet, ezeken Karácsony népszavazási üzenetei láthatók.
  • A kampány annyira intenzív, hogy vannak felületek és weboldalak, ahol csak Karácsony jön szembe.
  • A hang.hu szerint Karácsonyék most óriás- és citylight kampányba is belekezdtek.
  • Ennek finanszírozója a Kilencvenkilenc Mozgalom Egyesület, és állításuk szerint 25 millió forintba kerül a plakátkampány.
  • A BENNFENTES tegnap írta meg: a Karácsonyék által indított, intenzív Google Display-hirdetések is 20-25 millió forintba kerülhetnek egy hónapban.
  • Különös, hogy egy június legvégén, frissen bejegyzett egyesületben másfél hónap után 50 millió forintnyi pénz áll rendelkezésre csak hirdetésekre.
  • Ha Karácsony megrogyott népszerűségi mutatóit nézzük, szüksége lehet egy kis kampányolásra - tettekről vagy sikerekről a Főpolgármester ugyanis nem tud beszámolni az embereknek.