Bár továbbra is azt gondolja, neki van nagyobb esélye.
Márki-Zay a vasárnapi rendezvényén a Jobbikot támadta, amiért az Dobrev mögé sorolt be, és nem pedig mögé.
Később olyan gyurcsányozást nyomott le, hogy azt egy fideszes is megirigyelhetné.
Azt mondta, ha ma valahol megjelenik Dobrev Klára vagy Gyurcsány Ferenc, "akkor az emberek egy jelentős tömege az ellenkező irányba kezd futni. Ha ezt valaki letagadja, annál a valóságnak olyan szintű tagadásával állunk szemben, mint amikor 2018-ban a Jobbik azt merte állítani, hogy egyedül fogja legyőzni a Fideszt".
De kapott az elvileg szövetséges Karácsony is.
Azt állította, a Mindenki Magyarországa Mozgalom teljes kampánya az elmúlt fél évben kevesebbe került, mint amennyit Karácsony Gergely az utolsó héten csak Facebook-hirdetésre költött.
Ahogy azt is a pártok hibájának tartja, hogy a civilek kiszorultak az előválasztásból. Ennek nagyrészt az volt az oka, hogy a 106 körzetben csak egyfordulós választást tartottak, ezt sajtóinformációk szerint a DK akarta így.
Valamint a posztjai alatt tomboló trollkommentelők miatt egyszerre hibáztatta a Fideszt és a DK-t - kérdés, komolyan vehető-e egy miniszterelnök-jelölt, aki azt figyelgeti, a közösségi médiában milyen trollok jelennek meg a posztjai alatt.
Továbbra is a liberális sajtó játssza el az ellenzék szerepét, a hivatalos ellenzék csak fut a liberális propagandamédia után.
Ez rajzolódik ki abból a botrányocskából is, amely szerint prominens ellenzéki újságírókat figyeltek meg egy szupermodern titkosszolgálati eszközzel, csak azért, mert kritikusak a kormánnyal.
A cikkek szerint idehaza 300 érintett van, de ebből csak 10 főt hoztak nyilvánosságra, mindenféle bizonyítékok nélkül.
Roppant látványos a Soros-hálózat tevékenysége ebben az ügyben is: a botrányt Soros-közeli médiumok dagasztják, és arra hivatkoznak, a megfigyeltek telefonjait az Amnesty ellenőrizte le.
Ez a szervezet Soros György finanszírozásából működik, és nagy kérdés, "civil szervezetként" honnan van pénze és technológiája ahhoz, hogy csúcsszoftvereket szűrjön ki.
A kormányzat, és a szoftverfejlesztő tagadja a vádakat, az ellenzéki propagandamédia viszont bármilyen bizonyíték felmutatása nélkül szajkózza: őket bizony megfigyelte a magyar kormány.
Az érintett újságírók egyébként kritikus nemzetbiztonsági ügyek, bűnügyek, és nagy port kavart migrációs problémák környékén szaglásztak és dolgoztak évek óta.
Szinte természetes - ha igazak a bizonyítékokat nélkülöző vádak -, hogy szembetalálkoztak a magyar nemzetbiztonsággal.
Ez a világon mindenhol így történt volna, mert a nemzetbiztonságnak bárhol a világon tudnia kell, az újságíró milyen célból kutakodik: netán egy adott esetben szövetséges, vagy ellenséges állam megbízásából?
Sőt, Németországban nemrégiben döntöttek arról, a titkosított Telegram alkalmazásra is ki akarják terjeszteni a "szűrést". Azaz minden üzenetet át akarnak vizsgálni.
Az Európai Parlament pedig a napokban fogadott el egy gyermekvédelmi ajánlást, mely szerint hamarosan a kontinens összes üzenetét átszűrik pedofiltartalmak után kutatva.
A Készenléti Rendőrség járőrei 2022. június 20-án 15 óra 30 perc körül Budapesten, a Nyugati pályaudvaron igazoltattak négy külföldi férfit, akik mind tunéziai állampolgárnak vallották magukat.
Mivel sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
Így a rendőrök az illegális migránsokat elfogták, majd a Repülőtéri Rendőri Igazgatóságra vitték őket.
Sajnos az igazmondási versenybe nem szabad a baloldalnak beneveznie, mert úgy jár, mint Karácsony Gergely a városvezetéssel: elhasal az első megoldandó feladatnál.
Budapesten 22 milliárd forint, Újpesten 3,2 milliárd, Józsefvárosban 4,9 milliárd, Ferencvárosban 6 milliárd, Érden 28,8 milliárd maradt a város kasszájában.
Szegeden közel 30 milliárd, Egerben mintegy 2 milliárd, Tatabányán 7,8, Szombathelyen 2,8 milliárd, Pécsett 1 milliárd forintnyi szabad pénzeszköz maradt meg tavalyról.