- A SzegedMa 4 különböző közvélemény-kutatáshoz jutott hozzá, ezek mindegyike rendkívül mérsékelt érdeklődést mutat az ellenzéki előválasztás iránt.
- A BENNFENTES is azt hallotta baloldali körökből, hogy nem érdekli az embereket az előválasztási csodafegyver.
- Forrásaink szerint ennek oka az, hogy nagyon magasra tolta az elvárásokat a baloldal az előválasztással, majd rájöttek, hogy nem tudnak megfelelni a saját mércéiknek.
- Az ellenzék ugyanis belátta, mind a 106 körzetben képtelen előválasztást rendezni: egyetlen ellenzéki pártnak sincsen 106 bevethető jelöltje.
- Nem véletlen, hogy míg a DK tavasszal azt állította, mind a 106 körzetben lesz jelöltje, ez a szám a pártközi alkuk miatt lecsökkent 60 jelöltre.
- Baloldali forrásaink szerint az előválasztási tüzet oltotta, hogy nyár elejétől sorra jelentették be a pártok, ki-kinek a javára lép vissza egy adott körzetben.
- Van olyan baloldali közvélemény-kutató, aki szerint annyira alacsony lesz a részvétel, hogy az az egész előválasztás legitimitását alá fogja ásni.
- Amiben a baloldal egyedül bízhat, az az, hogy az ellenzéki propagandamédia munkatársai hosszú nyári szüntetet tartottak, és visszatérve újult erővel szolgálhatják az ellenzéki pártokat.
- Ennek már ma is voltak jelei: a Telex lelkendezve írt az előválasztásról, holott korábban megírták, a 106 körzetből jó, ha 10-ben lesz valódi verseny.
- A többi le van zsírozva előre, a választóknak pedig semmi szerepet nem osztottak.
- Az ellenzéki propagandamédiára hárul a feladat, hogy megpróbálja feltüzelni az ellenzéki szavazókat.
A SzegedMa birtokába került négy különböző felmérés adatai szerint rendkívül gyér érdeklődés kíséri az "ellenzéki előválasztásnak" elnevezett kampányt - írja a SzegedMa.
Egyelőre az látszik a kutatásokból, hogy nagyon alacsony lesz majd a részvétel, és csak a "hardcore kormányellenes szavazók B-közepe" mozdul meg majd jó esetben – magyarázta forrássunk.
Szegeden is érezni némi fásultságot, a lelkesnek tűnő közösségi oldalas áradozások ellenére.
A jelöltek arra számítanak, hogy a városban és a környékén együttvéve néhány ezer szavazója lesz majd az előválasztásnak, így akár egyetlen ember meggyőzése is sokat jelenthet – ismerték el a Telexnek a kormányellenes jelöltek.
Azt a SzegedMa forrásai is megerősítették, tisztában vannak vele a baloldali pártok, hogy keveseket mozgat az előválasztás, ezért a mozgósítás lesz a legfontosabb. Vagyis az, hogy egyáltalán RÁVEGYÉK A LEGKEMÉNYEBB MAGOT A SZAVAZÁSRA, MÉGPEDIG ÚGY, HOGY ARRA AZ EMBERRE IKSZELJENEK, AKIRE RÁMUTATTAK.
A dögunalmas "előválasztási kampány" annak is betudható Szegeden, hogy egyrészt az emberek azt érezhetik a sok kavarás és "bazári alkudozás" miatt, hogy az ő akaratuk "hátrébb sorolódott" a pártokéinál; másrészt ezúttal Botka László nem a kirakatba pakolta magát, hanem meghúzódik a háttérben. Kétségkívül ő a legerősebb húzónév, mindig is ő volt, most azonban a különféle belső megegyezések miatt látszólag kimarad az előválasztásból.
A fentieknél jóval izgalmasabb kérdés az, hogy miért nem érdekli az emberek jelentős részét a kormányellenes tömb "előválasztása", és a hónapok óta tartó kampányuk?
Nem is beszélve arról a tömegről, amely nem fidesz párti, tehát elviekben érdekelt lenne a kormányváltásban.
Nincs kormányváltó hangulat
Azt szinte minden publikus közvéleménykutatás megerősíti, hogy nincs kormányváltó hangulat Magyarországon, és azt is, hogy a másfél éves járvány, nehézségek, bezártság, és a 11 éves jobboldali kormányzás ellenére a kormány népszerűsége nem látszik érdemben csökkenni.
Sőt: a kormány támogatottsága országosan önmagában nagyobb, mint az egyesült ellenzéké együttvéve. Mi úgy tudjuk, ez az, ami miatt a leginkább aggódnak a kormányellenes oldalon, és mindent elkövetnek azért, hogy "tűzbe hozzák" – felhergeljék – az embereket azért, hogy minél többen elinduljanak "leszavazni" Orbánékat. Épp a Telexnek sajnálkozott egy ellenzéki politikus hétfőn, hogy már a tavaszi koronavírus-válság idején is 10-12 százalékkal kellett volna vezetniük, de nem ez volt a helyzet.
A fő célközönség tehát a bizonytalan szavazó. A gondjuk az, hogy nem igazán működik az eddigi hergelés, csak egy nagyon szűk réteg esetében.