Áder János: a járványidőszak ostromállapotában fényévnél is távolabbinak tűnt az ünneplés felszabadult öröme

Áder János: a járványidőszak ostromállapotában fényévnél is távolabbinak tűnt az ünneplés felszabadult öröme

A nemzeti ünnepek évtizedek, évszázadok távlatából is a magyarok összetartozását hirdetik - mondta a köztársasági elnök pénteken, az államalapítás évfordulója alkalmából tartott ünnepi tisztavatáson, az Országház előtti Kossuth téren.

Áder János hangsúlyozta, hogy az elmúlt több mint másfél esztendő nehézzé tette a közös emlékezést, mivel a járvány idején alig felfogható veszteségek értek sokakat, TÖBB MINT HARMINCEZER MAGYAR LETT A KORONAVÍRUS-JÁRVÁNY ÁLDOZATA.

A járványidőszak ostromállapotában, amikor nap mint nap újabb erőpróbákat kellett kiállnunk, amikor hullámtól hullámig küzdve éltünk, fényévnél is távolabbinak tűnt az ünneplés felszabadult öröme - fejtette ki az államfő.

Áder János úgy fogalmazott, hogy ezidő tájt aligha láttuk meg magunkban a dicső múlt folytatóit, sokkal inkább hasonlítottunk a számtalan balsorsban megpróbált őseinkre.

A köztársasági elnök szerint azonban az elmúlt hónapokban, amikor annyi mindenről le kellett mondanunk, kiderült, hogy mennyi mindenbe kapaszkodhatunk. (...) Kiderült, hogy a félelmek, a fájdalmak végső határán, de még azon is túl van valami, ami visszahúz minket az örvény pereméről, (...) hogy vannak erőtartalékaink magunkban és a közösségben - mondta.

Kiemelte, kiderült, hogy tudunk önzetlenek, segítőkészek, figyelmesek és fegyelmezettek lenni, hogy tudunk türelemmel várni, alkalmazkodni, odafigyelni.

Áder János beszédében külön megemlékezett a közelmúltban véget ért tokiói olimpia résztvevőiről is. Elmondta, a magyar olimpikonok örök emléket hagytak a szívekben, évek múltával pedig ugyanúgy jelképpé válnak, mint a győztes csaták, a szabadságért kirobbant forradalmak, amelyek szintén magyarok álmaiból, tetteiből, magyarok harcaiból és győzelmeiből váltak jelképpé.

Az államfő szerint a járvány arra is rámutatott, hogy vannak a biztonságunkért éjt nappallá tévő honfitársaink a kórházakban, az idősotthonokban, a mentőautókban és vannak magyar honvédek, akik naponta értünk szolgálnak.

Amikor esküt tettek a haza védelmére, arra kérem Önöket, ne csak a távoli hősökben, ma inkább a saját bajtársaikban lássák meg a példaképet - mondta. Mindazokban, akik az elmúlt hónapokban megmutatták, mit is jelent a hűség, a haza szolgálata - tette hozzá.

A köztársasági elnök aláhúzta, a járvány idején kiderült, hogy nincs kis feladat, nincs alacsonyabb rangú szolgálat. Csak parancs van, küzdelem van, helytállás van - mondta, majd példaként említette, hogy A KATONÁKNAK BIZTOSÍTANIUK KELLETT A KÓRHÁZAK RENDKÍVÜLI MŰKÖDÉSÉT, AZ OLTÓPONTOKON IRÁNYÍTANI A TANÁCSTALAN EMBEREKET, ELLENŐRIZNI A TILALMAK BETARTÁSÁT, ÖSSZESSÉGÉBEN "ÓVNI-VÉDENI EGY LÁTHATATLAN ELLENSÉGGEL HARCOLÓ HAZÁT".

Áder János arra kérte az újonnan avatott tiszteket, ne feledjék, hogy az egyenruhájukban, rajta a zászlóval, a címerrel, mindannyian a bátorság, a hűség és az áldozatos szolgálat jelképévé válnak. (...) Több mint ezer éve ez a bátorság, ez a hűség és ez az alázat visz minket tovább az úton - jelentette ki a köztársasági elnök.

A járvány feletti győzelemnek is ára volt: megküzdöttünk, megszenvedtünk érte. A mi nemzedékünknek jutott ez a feladat - emelte ki Áder János.

Hangsúlyozta, hogy nekünk kellett alkalmazkodni, túlélni, újrakezdeni, csakúgy, mint elődeinknek oly sokszor az elmúlt ezer évben. (...) Alkalmazkodni, túlélni, újrakezdeni, hogy mi, magyarok - szenvedéllyel élők, szabadságszeretők, hűséggel építők - megmaradjunk itt, Európa szívében, hogy gyógyuló, bizakodó, gyarapodó, erősödő élet legyen itt, a Kárpát-medencében - fogalmazott az államfő.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-09-23 | 09:50
A magyar lakosság többsége regisztrált

A magyar lakosság többsége regisztrált

  • A kormány megkezdte a nemzeti konzultációból fakadó döntések meghozatalát.
  • A határidőn túli, valamilyen oknál fogva elmaradt második oltásokra is lehet már időpontot foglalni.
Bel 2021-08-05 | 11:14

A DK-s jelölt is azt tanácsolja Karácsonynak, csökkentse a biciklisávok számát

  • Manhalter Dániel, a Demokratikus Koalíció jelöltje úgy fogalmazott, "Budapesten fontos felújítások vannak, de arra is kell figyelnünk, hogy a várost mindannyian használni tudjuk: gyalogosok, tömegközlekedők, biciklisek, autósok egyaránt".
Bel 2021-10-04 | 09:22
Karácsony makacsul kitart amellett, ő nem lép vissza, Márki-Zay egy fokkal engedékenyebb

Karácsony makacsul kitart amellett, ő nem lép vissza, Márki-Zay egy fokkal engedékenyebb

  • Bár továbbra is azt gondolja, neki van nagyobb esélye.
  • Márki-Zay a vasárnapi rendezvényén a Jobbikot támadta, amiért az Dobrev mögé sorolt be, és nem pedig mögé.
  • Később olyan gyurcsányozást nyomott le, hogy azt egy fideszes is megirigyelhetné.
  • Azt mondta, ha ma valahol megjelenik Dobrev Klára vagy Gyurcsány Ferenc, "akkor az emberek egy jelentős tömege az ellenkező irányba kezd futni. Ha ezt valaki letagadja, annál a valóságnak olyan szintű tagadásával állunk szemben, mint amikor 2018-ban a Jobbik azt merte állítani, hogy egyedül fogja legyőzni a Fideszt".
  • De kapott az elvileg szövetséges Karácsony is.
  • Azt állította, a Mindenki Magyarországa Mozgalom teljes kampánya az elmúlt fél évben kevesebbe került, mint amennyit Karácsony Gergely az utolsó héten csak Facebook-hirdetésre költött.
  • Ahogy azt is a pártok hibájának tartja, hogy a civilek kiszorultak az előválasztásból. Ennek nagyrészt az volt az oka, hogy a 106 körzetben csak egyfordulós választást tartottak, ezt sajtóinformációk szerint a DK akarta így.
  • Valamint a posztjai alatt tomboló trollkommentelők miatt egyszerre hibáztatta a Fideszt és a DK-t - kérdés, komolyan vehető-e egy miniszterelnök-jelölt, aki azt figyelgeti, a közösségi médiában milyen trollok jelennek meg a posztjai alatt.
Bel 2021-08-13 | 11:55
Európa legolcsóbb energiáját használhatják a magyarok

Európa legolcsóbb energiáját használhatják a magyarok

  • Ezért fontos a rezsicsökkentés, és hogy olyan politikusok vezessék az országot, akik számára elsődleges cél, hogy a magyarok olcsó energiát használhassanak.
  • A baloldali ellenzéknek ez nem fontos.
  • Amikor kormányon voltak, rendszeresen emelték a gáz-, és az áram árát is, és ha kormányra kerülnének, most is ezt tennék.
Bel 2022-03-04 | 09:20
Kettős elfogás: Embercsempészek Szombathelynél

Kettős elfogás: Embercsempészek Szombathelynél

  • Két szerb állampolgárságú férfival szemben is intézkedtek.
Bel 2022-01-03 | 12:05
Elfogták a fák között bujkáló migránsokat

Elfogták a fák között bujkáló migránsokat

  • A Bács-Kiskun megyei határszakaszon szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. január 3-án 7 óra 5 perckor 15 külföldit tartóztattak fel Mélykút térségében.
  • Az illegális migránsok indiai, bangladesi és afgán állampolgárnak vallották magukat, és jogellenesen jutottak be az ország területére.
  • A határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
 
 
 
Bel 2021-07-17 | 13:28
A Bizottság szerint sérti a pedofilok jogait, ha nyilvános adatbázisokban válnak nyomon követhetővé

A Bizottság szerint sérti a pedofilok jogait, ha nyilvános adatbázisokban válnak nyomon követhetővé

  • Az Európai Uniós GDPR-rendeletre hivatkoznak Brüsszelben.
Bel 2022-02-17 | 12:38
Hajnal Miklósnak érettségije sem volt, de közgazdászként hivatkozott magára

Hajnal Miklósnak érettségije sem volt, de közgazdászként hivatkozott magára

  • Olyan gigászok elitklubjában hazudozik tehát a momentumos Hajnal, mint Bangóné Borbély Ildikó és Karácsony Gergely.