Jakab Péter hazudik, a cselédsajtó falaz neki

Jakab Péter hazudik, a cselédsajtó falaz neki
  • Jakab a Telexnek azt hazudta, semmilyen dalt nem lopott el, csak énekelgetett, amit a fórumain tapasztalt.
  • Csakhogy a Jakab által ellopott és átírt dal eredeti szerzője azt nyilatkozta, megtiltotta a Jobbiknak, hogy politikai célokra használják és megmásítsák a dalát.

"A felvételen egy spontán éneklés történt az egyik barátommal. Nem átírtam a dalt, hanem egy, az országjárás során megtapasztalt életérzést öntöttem éneklés közben improvizálva szavakba, megfelelve a dal eredeti üzenetének: ez az ország a tied is. Ma inkább a Mészáros Lőrinceké, akik – ahogy a dal is mondja – elverik a pénzt, miközben mások csak robotolnak" – hazudta a Telex elnevezésű cselédmédia megkeresésére Jakab Péter a spontán éneklésből lett incidensről.

Csakhogy Jakab hazudik, mert Vörös István a Vadhajtásoknak úgy nyilatkozott, előzetesen kérték az engedélyét a dal felhasználásához, de azt ő megtiltotta.

Vörös István felszólította Jakabot, hogy távolítsa el az átírt változatot, és az alábbiakat írta a szerző, író és énekes Jakab videója alá: "Az eredeti, levédett Kié ez az ország? című dal szövegírója, zeneszerzője és előadója én vagyok. Mely az 1993-as Ez egy kutya világ című lemezemen jelent meg. A dalt semmiféle politikai célzatú felhasználásra, reklámra nem engedélyeztem. Különösen úgy nem, hogy a szöveg bizonyos részeit átírják, és politikai felhangot adjanak neki. Felszólítjuk Jakab Pétert, hogy a videofelvételt törölje, távolítsa el."

Vörös István beperli a Jobbik elnökét, ha nem törli a videót

A Vadhajtások megkereste Vörös Istvánt, a Prognózis frontemberét, aki elmondta, be fogja perelni Jakab Pétert, ha nem távolítja el a videót. Vörös István előadóművész hozzátette, "korábban már megkeresték a Jobbiktól, hogy adjon engedélyt a dal politikai célú felhasználására, azonban ettől a leghatározottabban elzárkózott". A Jobbik elnöke ennek ellenére tette közzé a videót.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-10-29 | 10:09
Az átoltottság növelése érdekében a munkáltatók előírhatják az oltás felvételét dolgozóiknak

Az átoltottság növelése érdekében a munkáltatók előírhatják az oltás felvételét dolgozóiknak

  • A beoltottak száma 5 950 259 fő, közülük 5 731 651 fő már a második oltását is megkapta, 1 millió 191 ezren pedig már a harmadik oltást is felvették.
  • 4041 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 863 419 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
  • Elhunyt 37 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 797 910 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 34 780 főre emelkedett.
  • 2130 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 230-an vannak lélegeztetőgépen.
Bel 2021-12-09 | 13:10
15 illegális migránst próbált átcsempészni az ukrán sofőr

15 illegális migránst próbált átcsempészni az ukrán sofőr

  • A Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály jelzése alapján a Pest megyei rendőrök 2021. december 9-én 2 óra 45 perc körül az M5 autópálya inárcsi pihenőhelyénél vezettek ki egy osztrák honosságú teherautót.
  • A járművet egy ukrán állampolgár vezette, a raktérben 15 külföldi tartózkodott.
  • A magukat szír állampolgárnak valló utasok magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, a Pest megyei rendőrök a sofőrrel együtt elfogták és előállítják őket.
  • Az illegális migránsokat - meghallgatásukat követően - a hatályos magyar jogszabályok alapján visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz, az ukrán férfi ellen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya embercsempészés bűntettének gyanúja miatt indít büntetőeljárást.
Bel 2022-03-08 | 13:55
Konvojban próbálták csempészni az illegális migránsokat

Konvojban próbálták csempészni az illegális migránsokat

  • Fejér megyei rendőrök 2022. március 8-án 11 óra 10 perckor a 8208-as számú úton, Bakonycsernye határában állítottak meg egy svéd honosságú járművet, amelyet egy ukrán állampolgárságú sofőr vezetett.
  • A járműben tíz felnőtt férfi utazott, akik közül három személy az intézkedés alól kivonta magát, és elfutott.
  • Őket jelenleg is nagy erőkkel keresik a rendőrök.
  • Az utasok – akik magukat afgán, illetve szír állampolgárnak vallották - sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően igazolni nem tudták, ezért őket az egyenruhások a jármű vezetőjével együtt elfogták, és előállították a rendőrségre.
  • Az autó előfutója egy lengyel honosságú gépjármű volt, amelyben két fehérorosz állampolgárságú férfi utazott.
  • A rendőrök a jármű sofőrjét és utasát is elfogták, és további intézkedések végett előállították a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságra, ahol embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Bel 2021-09-23 | 10:43
Ferenc pápa: Európát az alapítói biztosan nem "az ideológiai gyarmatosítás divatos ügynökségeként" képzelték el

Ferenc pápa: Európát az alapítói biztosan nem "az ideológiai gyarmatosítás divatos ügynökségeként" képzelték el

  • A Katolikus Egyház első embere azt is mondta magyarországi és szlovákiai látogatásáról, hogy a két országben föllelte azokat az európai gyökereket, amiket Nyugatra csak muzeális értékként őrizgetnek.
  • Továbbá azt mondta a nyugati "demográfiai téllel" szemben e két országban fiatal, gyermekes párokkal találkozott.
Bel 2022-03-01 | 09:56
12-17 éves korosztályban 276 ezren vették fel az oltást

12-17 éves korosztályban 276 ezren vették fel az oltást

  • A beoltottak száma 6 394 782 fő, közülük 6 169 995 fő a második, 3 810 898 fő már harmadik oltását is felvette.
  • 2037 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 789 581 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
  • Elhunyt 102 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 595 008 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 150 522 főre csökkent.
  • 3610 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 136-an vannak lélegeztetőgépen. 
Bel 2021-09-29 | 23:16
Szinte biztos: leszavazzák a pártszédelgő Demeter Mártát, tökutolsó a VIII-IX. kerületben

Szinte biztos: leszavazzák a pártszédelgő Demeter Mártát, tökutolsó a VIII-IX. kerületben

  • 64 százalékos feldolgozottság alapján Jámbor András, a Szikra Mozgalom jelöltje, és a Bajnai Gordon, a megszorítások pápája által támogatott kommunista jelölt 43 százalékkal vezet.
  • Mögötte a DK-s Manhalter Dániel 26 százalékon áll.
  • A Momentum által támogatott Csordás Anett 21 százalékot szerzett.
  • A jobbikos Demeter Márta 9 százalékon áll.
  • Ugyanilyen feldolgozottság mellett Karácsony Gergely 40 százalékkal vezet a miniszterelnök-jelöltek versenyében (nagyjából ez az első VK, ahol vezet a Főpolgármester).
  • Mögötte Dobrev Klára 29 százalékon, Márki-Zay Péter 22 százalékon, Jakab Péter 7 százalékon, a mindenhol szénné égő Fekete-Győr András pedig 3 százalékon áll.