
A területet lezárták és biztosították. A rendőrség nagy létszámú csoportja kutat a környéken bizonyítékok és gyanúsítottak után, a hangulat feszült - írja a BILD.
A brémai rendőrség létesítményei elleni eddigi legsúlyosabb gyújtogatásban ismeretlen bűnözők nyolc járművet gyújtottak fel a brémai Niedersachsendammon lévő rohamrendőrségnél.
A tűzgyujtók vasárnapra virradó éjjel fél három körül lopakodtak fel a Werdersee felől a telephelyre. A sövényekkel védve a kilátástól, Molotov-koktélokat dobáltak a kerítésen keresztül a rendőrautókra. A kár: több százezer euró.
Nils Matthiesen rendőrségi szóvivő: "Három rendőrautó és egy busz teljesen kiégett, négy másik rendőrautó pedig egy csarnokban sérült meg a hőtől". A tűz okát vizsgáló nyomozók nyomokat biztosítottak, az Állambiztonsági Szolgálat pedig politikai indítékokat vizsgál.
Vajon baloldaliak voltak, akiket többek között az őszi Am Falban történt járőrautó-gyújtogatás miatt is gyanúsítanak? Vagy ez a jobboldali szcéna bosszúja volt, mert a rendőrség órákkal korábban feloszlatott egy gyűlést Walle-ban? - teszi fel a kérdést a BILD.